Akty prawne, interpretacje, praktyczne wskazówki

Kasa dla sprzedaży sezonowej – wybieramy najlepszy model

Kasa dla sprzedaży sezonowej – wybieramy najlepszy model

Prowadzisz sprzedaż sezonową i już wiesz, że dotyczy Cię obowiązek posiadania kasy fiskalnej? Nie wiesz jaki model wybrać dla swojej działalności. Oto kilka praktyczny wskazówek, jak wybrać urządzenie rejestrujące na miarę firmy sezonowej.

Sprzedaż sezonowa rządzi się swoimi prawami. Wpływają na to w dużej mierze warunki w jakich jest prowadzona. Zwykle tak działalność w sezonie to jednocześnie w plenerze. Która kasa fiskalna nada się najlepiej do sprzedaży w terenie?

Dobrym rozwiązaniem jest przenośna kasa fiskalna. Różne modele mają różne parametry – ale spełniają pewien zasadniczy wymóg – są mobilne. Jakie cechy konkretnie posiadają, które wypływają na ich mobilność?

Niska waga i kompaktowe wymiary

Przenośna kasa fiskalna ma niewielkie wymiary i małą wagę. W sprzedaży sezonowej w plenerze stanowi to oczywisty atut. Często kasa fiskalna musi się przemieszczać razem z nami. Nie tylko musimy z nią dojechać na miejsce sprzedaży, ale nierzadko chcemy mieć ją zawsze pod ręką – gdy obsługujemy klienta, albo przemieszczamy po parkingu czy między stosikami. Kasy mobilne są do tego stworzone. Najmniejsze wersja nie ważą nawet 400g i można je zmieścić w kieszeni, w ręku, albo zawiesić na szyi na smyczy.

Wytrzymałość

Kasa dla sprzedaży sezonowej musi być solidna. Kasy przenośne mają wytrzymałe obudowy potwierdzone testami. Warto podczas zakupu zapytać o to, jaką wytrzymałość na upadki ma dany model. Takie informacje podaje też producent urządzenia. To ważne kryterium wyboru, bo gdy się przemieszczamy, albo pracujemy przy naprawdę małym stoisku, o upadek kasy nie jest trudno.

Dobry wyświetlacz

Kasa dla sprzedaży sezonowej musi mieć odpowiedni wyświetlacz – w końcu będziemy z niej korzystać nieraz w pełnym słońcu albo wieczorem, gdy oświetlenie jest słabe. Dlatego wyświetlacz naszej kasy powinien być np. podświetlany. Przenośna kasa fiskalna ma zwykłe mały wyświetlacz, co nie oznacza, że jest on nieczytelny. Niektóre modele, mimo małych gabarytów, mogą mieć nawet dwa ekrany! Dla kupującego i sprzedającego.

Bateria

Sprzedaż w plenerze, gdy nie mamy dostępu do energii elektrycznej to dla kasy wyzwanie. Urządzenie przenośne dają sobie jednak radę, dzięki wydajnej baterii wewnętrznej. Zwykle pozwala ona na przynajmniej cały dzień pracy bez konieczności dodatkowego ładowania.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Choose a Rating